Džigitai Kirgizijoje - kelionės filmas 🎥

Keturi lietuviai išvyksta į Kirgiziją motociklais pasivažinėti kalnų keliais. Didžiausias iššūkis - ne reljefas, o seni neprižiūrėti motociklai.

Džigitai Kirgizijoje - kelionės filmas 🎥

Po visų nuotykių Kirgizijoje galėtume parengti neblogą Yamaha XT600 gedimų enciklopediją. Gedimų buvo daug ir vien faktas, kad kažkur tolimuose kalnuose turime taisyti ne savo motociklus, buvo užknisantis. Kita vertus, šio to išmokome ir grįžome kitokie. Filme - visų keturių keliautojų pasakojimai iš pirmų lūpų apie tai, kas mums nutikdavo, ir kaip ieškojome sprendimų.

Tamsiais vakarais montuodamas iš kelionės parsivežtus vaizdus prisimindavau citatą ir Murakamio knygos:

Kai audra praeis, nebeprisiminsite, kaip ją išgyvenote, kaip jums pavyko. Net nebūsite tikri, ar audra tikrai baigėsi. Bet viena yra tikra. Po audros, nebūsite tas pats žmogus.

Tas pats galioja ir kelionėms jūroje, ir motociklais... ir, žinoma, vidinėms audroms. Visi motociklai sugenda, tik klausimas - kada tai įvyks. Mes nesame profesionalūs mechanikai, bet žinome, į kurią pusę sukasi varžtai, skiriame smulkų sriegį nuo stambaus bei mokame (bent jau kai kurie iš mūsų) išardyti karbiuratorių - tas šioje kelionėje buvo labai naudinga.

🎦
Techninis patarimas: YouTube nustatymuose pasirinkite aukščiausią įmanomą rezoliuciją, geriausiai 4K, net jei jūsų ekranas neturi tokios rezoliucijos. Pasirinkus 4K, visas įrašas bus geresnės kokybės, o ne prastai supjaustyta balta mišrainė.

Dideliame ekrane

Sausio pabaigoje mes pristatėme šį video pasakojimą FB grupės Kelionės Motociklais renginyje. Šį grupė su 20 tūkst. narių vienija kelionių motociklais bendraminčius. Renginius organizuoja Viačeslavas ir Dalia, rekomenduojama nueiti bent kartą.

Mes taip pat turime puslapį šitoje socialinių tinklų beprotybėje, bet greičiausiai apie naujas keliones, maršrutus ir kitus pamąstymus motociklizmo tema gauna tie, kurie atsidaro seną gerą elektroninį paštą.

Kaip filmavome

Turėjome GoPro veiksmo kamerą (ačiū Tomui Ramašauskui), Olympus EM-1 M2 fotoaparatą, keletą objektyvų jam ir, žinoma, savo telefonus, kurie neretu atveju būdavo greičiausiai pasiekiami. Juliaus ir Justino pasakojimai įrašyti Kazarmane, mums grįžtant į Ošą. Savo ir Tomo interviu įrašiau jau Vilniuje.

Vien neredaguotų vaizdo įrašų yra gal 4 valandos ir tai, žinoma, yra viena iš priežasčių, kodėl video pasakojimas pasirodo tik dabar. Kita vertus, tikiu, kad jis pašviesins niūrą žiemos kasdienybę.

Jeigu praleidote išsamų keturių dalių kelionės aprašymą su nuotraukomis - spauskite žemiau ⬇⬇⬇.
Džigitai Kirgizijoje
Per Centrinę Aziją - ant senų motociklų

🗺️ Žemėlapiai

🇰🇬
Kirgizija yra daugiau nei triskart didesnė už Lietuvą, 95% jos ploto sudaro kalnai, 40% iš jų - aukštesni nei 3000 metrų. 

Žemiau - nuoroda į visos kelionės maršrutą, jame pažymėtos ir didžiausių nuotykių vietos. Žemėlapis tam atvejui, jeigu norėsite detaliau pasižiūrėti į reljefą ir vingiuotus kelius.

Jeigu nuspręsite pakartoti šį maršrutą - didžiausia pagarba ir linkime sėkmės!

Pasakykite kitiems

Pažįstate žmonių, kuriems įdomu, kurioje šalyje mums nuleido padangą? Arba kur neįmanoma gauti nakvynės lietingą rudens vakarą? O kaip ta teta, kuri mėgsta perrinkinėti vidaus degimo variklius? Nusiųskite jai nuorodą, juk laiškus gauti visada malonu!

Pilną baką?

Vienkartinė Jūsų parama padėtų papasakoti daugiau nuotykių

NUPIRKITE MUMS BENZINO