DIDELIS ar mažas?

„Kaip atrodo” vs „Ko iš tikrųjų reikia”

DIDELIS ar mažas?

Neabejoju, kad išgirdus kelioninis motociklas pirmiausia į galvą šauna kas nors iš sunkiasvorių - BMW GS, KTM Super Adventure, Honda Africa Twin ar Yamaha Super Tenere. Visi dideli, galingi, labai gražiai atrodo gatvėje ir socialiniuose tinkluose.

Bet ar pastebėjai, kad dažniausiai ant jų - įmitę pusamžiai vyrai?

Būtent. Didžiųjų GS ar Super Adventure kainos prasideda nuo daugiau nei 18 tūkst. eurų. Pridėjus kelioninius aksesuarus, pvz. dėžes, kaina išauga dar labiau, tad net vakarų europiečiui tenka ilgai taupyti, kad galėtų tokią sumą skirti hobiui.

Didelio ir brangaus motociklo kelionei pirkti neapsimoka

Nebent užkali gerokai virš vidurkio

Palyginimui: Royal Enfield Himalayan kainuoja 5200 eur. Tai reiškia, kad turėdamas, pusę GS’o biudžeto, gali ne tik turėti motociklą, bet ir mėnesį keliauti (skaičiuojant po 100 eur dienai).

Susipažinkite, čia Moto Ade. Ji - dvidešimt septynerių švedė. Praeitą vasarą su Royal Enfieldu nuvažiavo iki Italijos ir grįžo atgal į Švediją. Tai jos gyvenimo kelionė - dabar, iš filmuotos medžiagos, ji daro serialą Youtube ir postina prisiminimus Instagrame. Jei būtų taupiusi GS’ui, nebūtų niekur pajudėjusi iki keturiasdešimties.

Royal Enfield per prastas? Yra suzukių, kawasakių, jawų, yamahų, hondų, cf moto. Visi jie nekainuoja miliojono ir nesveria tonos.

O svoris yra viskas. Jei netiki - paklausk Rimo, kurį pakeliui į Boliviją kalnuose nuvertė vėjas.

Per maži, ir pernelyg nepatogūs ilgai kelionei? O štai Super Adventure tai jau būtų?…

Paklausk Karolio Mieliausko. Jis su CF Moto už maždaug, 6000 eur nuvažiavo toliau nei bet kuris iš mūsų kada nors nuvažiuosime.

Arba ispano kurį sutikome kažkur pakeliui į Ollagüe. Jis su tuo pačiu Himalayan'u, atvažiavo iš ten kur norėjome važiuoti ir mes, tačiau neįveikėme. Jo draugas, sakė, su YAMAHA sulūžo pakeliui.

Čia kaip su šeimos atostogomis Turkijoje. Į Bodrumą skrendame ne privačiu jet’u, o ekonomine klase, ar ne? Nes jei taupytumėme jet’ui, atostogų nebūtų kelerius metus iš eilės. Tad visi esame racionalūs ir renkamės variantą paprasčiau, bet įperkama.

Per mažai galios? Bet kelių eismo taisyklės visur tos pačios - užmiesčio keliuose ne daugiau 90km/h, autostradoje - 130km/h. Ir juk autostradomis važiuojame mažiausiai, nes kaifas ant moco atsiskleidžia užmiesčio vingiuose, o ne greitkelio tiesiojoje.

Nebent svajoji atrodyti kaip šis klounas iš reklaminio shorto, kuriame reklamuoja Lone Rider aksesuarus.

Jeigu planuoji tiek bagažo, verčiau rinkitės ne motociklą, o automobilį. Geriausia - universalą. Dyzelį, nes ekonomiškas. Pilką - kad nekristų į akis. Ai, tokį jau turi? Nes žmoną į sodą, o vaikus į mokyklą vežti reikia? Tai kodėl juo nekeliauji? Kodėl manai, kad nusipirkus didelį motociklą, ant kurio galėsi sukrauti beveik viską iš passato bagažinės, kas nors pasikeis?

Būtent todėl mototurų organizatoriai Italijoje pataria nesinuomoti didžiausio įmanomo motociklo ir dar prieš atvažiuojant pasipraktikuoti staigius posūkius namų stovėjimo aikštelėje.

Čia kaip BMW X5: apsimeta visureigiu, bet iš tiesų tenaudojamas Emilijai Marijai į baletą nuvežti. Na ir dar Ingai tuo pačiu pro kosmetologę prasukti. Didžiausia bekelė, kurią šis džipas mato, yra užvažiuot ant bordiūro, Ingutei apsisukinėjant prie Čiurlionkės.  

O kaip su nenaujais mocais?  Juk jie keliolikos tūkstančių eurų nekainuoja? Tikrai nekainuoja. Bet kainuoja jų remontas. O jo nenaujam motociklui prireiks. Ir tada pasijus, kad Triumph Tiger 1200, KTM Super Adventure, BMW GS 1250 ar kiti panašaus kalibro žvėrys "išlaiko kainą". Net bagažo dėžė su brando užrašu kainuos dvigubai brangiau už dėžę be tokio užrašo.

Be to, indišką ar kinietišką mocą jums sutaisys ir Europoje, ir Afganistane, o vokišką, austrišką ar britišką... na, patys suprantat, ar ne?

Iš esmės reikėtų pirkti ne patį didžiausią ir brangiausią aparatą rinkoje, bet patį pigiausią, kokį tik atlaiko nervai

Tuomet liks pinigų ir kelionėms

O pats teisingiausias atsakymas yra šis: kelionei geriausias motociklas tas, kurį tu turi. Tereikia sėsti ir važiuoti. Atsistok nuo sofos. Pasiimk šalmą ir kuprinę. Tai viskas, ko tau reikia.

Daugiau tekstų?

Šis žurnalas išlaikomas iš tyro entuziazmo. Su Jūsų pagalba galėtume papasakoti daugiau nuotykių.

NUPIRKITE MUMS BENZINO