KAIP PERKAMAS MOTOCIKLAS

Nepažįstu nė vieno, kuris motociklą būtų nusipirkęs už tiek, kiek planavo ir tokį, kokį planavo nuo pat pradžių. Ne tas daiktas, kad pirktum remdamasis racionaliais argumentais. Ne VW Passat, kad kuro sąnaudas skaičiuotum. Iš esmės viską lemia fantazija ir pinigai.

KAIP PERKAMAS MOTOCIKLAS
by Stable Diffusion

KAI YRA PINIGŲ, BET NĖRA FANTAZIJOS

HARLEY DAVIDSON arba BMW. Vienareikšmiškai. Abu gamintojai - savo kategorijų ikonos. Nori čioperio - perki harlį. Norisi adventure - perki GS’ą. 

gamintojo nuotr.

Harlis šimtą metų gamina vieną motociklą, su tuo pačiu šimto metų varikliu. Kasmet uždeda vis kitos spalvos fenderį ir vadina nauju modeliu. 

BMW taip pat išgarsėjęs amžiaus pradžios šedevru - opozitu, pastūmė jį į šoną ir dabar gamina žiauriai plačią, žiauriai technologiškų motociklų gamą - nuo cafe racerių iki sport tourist’ų.

gamintojo nuotr.

Abu kainuoja tiek pat, kiek kainuoja užauginti vaiką maždaug iki šešerių. Kažkur šitoje kategorijoje dar trinasi ir austriškas KTM su britišku TRIUMPH’u, bet gi visi žino - nėr geresnio čioperio už harlį (nors jis joks čioperis), ir geresnio adventure už GS’ą.

NEI PINIGŲ, NEI FANTAZIJOS

Jeigu AUDI gamintų motociklus, tai būtų AUDI. Kadangi negamina, nišą užima japonai. 

gamintojo nuotr.

Pirmoje vietoje - didžiausias pasaulyje motociklų gamintojas HONDA. Africa Twin ir Transalp jaudina kiekvieną pinigą tvirtai spaudžiantį vyrą ir tėvą. Nors „hondoj nėr kam gesti“, „didžiausias pasaulyje“ reiškia daug nebrangių atsarginių detalių. 

Jei HONDA per brangi, dar yra yamos, suzai ir kawai

Šioje kategorijoje galėtų būt indiški ir kiniški mocai, nes kainos žemos, o kokybė vis geryn. Bet ne, nes „japonas yra japonas“.

PINIGŲ NĖRA, BET YRA FANTAZIJOS

Va čia, tai žiauru. Nori, o negali. 

Išeitys trys - taupyti, taupyti, taupyti ir nusipirkti, ko širdis geidžia, kažką sukombinuoti, kad už motociklą sumokėtų kiti, arba smukti iki japono

gamintojo nuotr.

Visi variantai - nekažką. Betaupant, fantazija gali nešti prie vis kito, brangesnio moco ir tas taupymo bei fantazavimo ratas niekad nesibaigs. Yra tokių, kurie net netaupo - tiesiog fantazuoja ir niekad gyvenime nevažiuos motociklu. 

Pasiryžti japonui reiškia pripažinti, kad „aukščiau bambos neiššoksi“, „žinok savo vietą“ ir „kuklumas žmogų puošia“. Ate ambicijoms ir svajoms apie gražų gyvenimą.

YRA IR PINIGŲ, IR FANTAZIJOS

Čia atsiveria statistiniam lietuviui nepažintini toliai. Prie visų aukščiau išvardintų variantų prisideda italai, britai ir prancūzai, apie kuriuos mažai kas girdėjo. Nuo MOTO MORINI iki APRILIA, MOTO GUZZI, DUCATI ir motociklų pasaulio ferario - MV AGUSTA. 

gamintojo nuotr.

Nuo visų TRIUMPH’o modelių iki prisikėlusių BSA ar NORTON’o, arba Rolls Royce atitikmens - rankomis gaminamo nepraktiškumo šedevro BROUGH SUPERIOR.

gamintojo nuotr.

Jis kainuoja tiek, kad užtektų dukros medicinos studijas Vilniaus universitete apmokėti ir dar liktų įnašui už butą „Pasienio terasose“. 

Lietuvoje neteko matyt džentelmenų su tokiais motociklais. Tikriausiai jie iš automobilių kolekcionavimo dar neišaugo.

Kokį motociklą vairuojate? Užpildykite apklausą:

Pilną baką?

Šis žurnalas išlaikomas iš tyro entuziazmo. Su Jūsų pagalba galėtume papasakoti daugiau nuotykių.

NUPIRKITE MUMS BENZINO