Moto Guzzi, mano meile

Gražus, patogus, funkcionalus, ekonomiškas ir madingas.

Moto Guzzi, mano meile

Kaip tikras lietuvis, su malonumu paieškosiu kaltų. O kaltas, kaip visada - Heklberis Finas, o šis Marko Tweno personažas yra smarkiai įkvepiantis, visų pirma, nes jam mažiausiai rūpi kitų nuomonė, jo akyse net pro kartaus tabako pypkės dūmus matomas nuotykių ir laisvės manifesto kodas:

LONG WAY ROUND,
LONG WAY DOWN,
LONG WAY UP.

Sužiūrėjau visus iki vieno. Ir tai veikia, iki šiol nepavyksta pamilti oranžinio austro ir atvirkščiai, bemsai bai defolt - yra gerai, nors jau ir asmeniškai patikrinau, kad motorrad turi ir savo Achilo kulnų.

Visų pirma, Ewan’ą McGregorą labai smagu buvo stebėti kaip jis dulkinasi realiame moto mėgėjo pasaulyje su tikru purvu ant veido, ne taip, kaip kruopščiai suplanuotose filmų scenose su dirbtinių Žvaigždžių Karų pasaulių suodžiais ant žando.

Taip, Ewan’as, mano Heklberis, tikras influenceris. Todėl aš jį ir seku Instoje.

mano Heklberis Finas

Čia ir sužinojau, kad Ewan’as savo kolekcijoje turi net kelis kažkokius MOTO GUZZI. Buvau girdėjęs, kad tai itališkų baikų gamintojas (MG nuo 1921), bet negalėjau vizualizuoti motociklo, įvedžiau į paiešką šį pavadinimą ir man kažkodėl pirmas parodytas buvo NORGE modelis…

Pojūčio iliustracijai panaudosiu jau automobilizmo metaforą - įvedi pavadinimą internete ir tikiesi pamatyti Alfa Romeo Giulia, o tau iškrenta Fiat Multipla vaizdelis. Taip, man nepatinka MOTO GUZZI NORGE, jis negražus, visai kaip BMW R1100RS.

O jeigu mocas su tokiu varikliu dar būtų gražus, patogus, funkcionalus, ekonomiškas ir madingas?

Tada aš tai patikrinčiau važiuodamas tokiu motociklu, pavyzdžiui iš Malagos į Merzougą!

MOTO GUZZI V85TT gražus

Tikrai taip, kiekvieną kartą eidamas link motociklo aš jį glosčiau akimis, nepaisant to, kad jo kondicija jau senokai nebe nauja, žaismingai saulės atspindžius gaudanti. Pradžioje pamaniau, kad aš pamišėlis, bet apie motociklo grožį man sakė Viktoras, kaip ir pagyvenęs lenkų turistas, kuris apžiūrinėjo mocą motelio aikštelėje netoli Midelto. Dar pavymui mojo ir vienas prancūzas šūkteldamas: - nice bike!

Vienas marokietis, net neklausęs užšoko kaip ant žirgo, kol visi krapštėmės prie Viktoro Afrikos, o kitas jį fotografavo. Įsivaizduokit marokietišką tranziciją nuo asiliuko su kilimu ant nugaros iki V85TT! Wa alaikum salam!

MOTO GUZZI V85TT patogus

Sakau tai net pripažindamas, kad po sėdėjimo balne valandą jau natūraliai užsinorėdavau pavažiuoti atsistojęs, nes pradėdavo mausti nugarą. Visada ją jaučiu važinėdamas su nuogais kruizeriais, kur sėdėjimo poza yra stati ir vėjas be gailesčio stumia mano plačius pečius atgal, ir tam besipriešinantys giliausi trumpųjų raumenų pluoštai persitempia ir sako: viskas, keisk pozą arba ilsėkis. Tai va, tai puikiai galima padaryti ne stojant, o stovint!

Jei nusipirksiu nuosavą, tai pirma investicija bus aukštesnis vėjo stikliukas, savininkai internetuose giriasi, kad su tokiu stikliuku galima važiuoti net atsidarius šalmą.

MOTO GUZZI V85TT funkcionalus

Kaip ir viskas savo vietoje, bet yra pora valdymo triukų. Man pavyko išsiaiškinti, kaip pakeisti drive mode - reikia užvestam mocui paspausti ir palaikyti starterio mygtuką. Intuityviai šito suprasti nepavyko, reikėjo vakare po kelionės pasidomėti internete.

Kaip aktyvuoti cruise control arba autopilotą, pažadu išsiaiškinti, kai nusipirksiu. Labai gerai, kad visas motociklo korpusas yra lyg konstruktorius iš vamzdžių, man kaip žmogui, norinčiam visur pritvirtinti kamerą - tai idealu. Pavyzdžiui, prie R1, kameros patikimai pritvirtinti beveik neįmanoma!

Trys firminiai krepšiai. Super. Susikrovėme visus dalykus, mažesnis šoninis puikiai tiko mano kuprinei, didesnio pakako mano žmonos daiktams, o viršutinis idealiai tarnavo einamiausiems dalykams. Todėl žmona su Ducati galėjo lėkti be balasto apskritai. Kardanas - ou je! Koks tepalas, kokia priežiūra? Aš noriu važiuot!

MOTO GUZZI V85TT ekonomiškas

O taip. Kaip jums toks rodiklis? Užsipili pilną baką ir kompas sako, kad nuvažiuosi 550 km. Kaip vidutiniam turistui laaaabai didelis bakas, kuris, beje, jaukiai dengia apatinę raiderio kūno dalį nuo vėjo.

MOTO GUZZI V85TT madingas

Pilna Europa raiderių su GS'ais. Taip, bet šitas vaizdas keičiasi; visai nebūtina, demonstruojant statusą mokėti už motociklą 19K+. Jeigu jaudina opozitinio oru aušinamo variklio žaidimas ir garsas - tai fantastiška alternatyva.

Po savaitės su MOTO GUZZI V85TT atėjo labai malonus a-Ha momentas - man nebereikia GS'o, nes MOTO GUZZI V85TT nebe alternatyva, o numeris vienas, kurio dėka aš dar ir išsiskiriu iš pilkai melsvos masės.

Daugiau tekstų?

NUPIRKITE MUMS BENZINO