Motociklai karui

Lietuvos kariuomenė nusipirko 18 motociklų. Tiksliau ne kariuomenė, o Specialiosios pajėgos, labiau žinomos kaip „Aitvaras“.

Motociklai karui
G. Maksimovicz, Lietuvos kariuomenės nuotr.

Motociklai kariuomenės specialiosiose pajėgose ne naujiena - jie pradėti naudoti dar „Aitvaro“ misijoje Afganistane 2002-2013 metais.

Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, kad Specialiosios pajėgos už 18 motociklų įmonei UAB „Motoshop” sumokėjo 172800 eur be PVM.

„Motoshop” priklauso „Vičiūnų” įmonių grupei. Iš pradžių pardavinėjo YAMAHA techniką,  o dabar yra vienintelis KTM motociklų atstovas Lietuvoje.

Būtent YAMAHA ir KTM motociklus Lietuvos specai naudojo ir Afganistane.

„Aitvaro“ kariai su motociklais KTM EXC-R 530. Nuotr. iš SOP archyvo

Dar 2014-aisiais šviesios atminties žurnalas „Biker Baltics LT” skelbė, kad Kariuomenės specialiosios pajėgos laukia užsakytų amerikietiškų “Christini AWD” motociklų. Jie unikalūs tuo, kad yra varomi abiem ratais. Skelbta, kad juos savo operacijose naudoja Jungtinių valstijų elitiniai daliniai - karinio laivyno “ruoniai” (angl. Navy SEALS) ir kariuomenės specialiosios pajėgos (angl. U.S. Army Special Forces).

Ar šiuos motociklus specialieji operatoriai gavo informacijos nėra. Kariuomenė nelinkusi atvirauti apie gynybai ir ypač specialiosioms operacijoms naudojamą įrangą ar ginkluotę.

Specialiųjų operacijų pajėgų „Aitvaras“ Facebook nuotr.

Kariuomenei skirti motociklai turi būti patikimi, manevringi ir lengvai pritaikomi įvairaus tipo operacijoms, nors Lietuvos SOP jie dažniausiai naudojami tik žvalgybai. Kita vertus, kariams svarbu mokėti išnaudoti turimą techniką, technikos modelis - labiau antraeilis dalykas.

Prasidėjus karui Ukrainoje buvo ne viena iniciatyva pritaikyti ir siųsti į Ukrainą civilinius naudotus motociklus, kurie tarnautų Ukrainos gynybai.

Motociklą karui ruošė ir Artūras su Augustinu.

Rusijai užpuolus Ukrainą, Artūras ir Augustinas ruošė motociklą Ukrainos kariams

Pilną baką?

Šis žurnalas išlaikomas iš entuziazmo. Su Jūsų pagalba galėtume daugiau

NUPIRKITE MUMS BENZINO